poster

Клаус

Klaus (2019)

анимација, авантуристички, комедија, семејни | Шпанија, Обединетото Кралство

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 8.2/10

СОДРЖИНА

When Jesper (Jason Schwartzman) distinguishes himself as the postal academy's worst student, he is stationed on a frozen island above the Arctic Circle, where the feuding locals hardly exchange words let alone letters. Jesper is about to give up when he finds an ally in local teacher Alva (Rashida Jones), and discovers Klaus (Oscar® winner J.K. Simmons), a mysterious carpenter who lives alone in a cabin full of handmade toys. These unlikely friendships return laughter to Smeerensburg, forging a new legacy of generous neighbors, magical lore and stockings hung by the chimney with care. An animated Christmas comedy directed by Despicable Me co-creator Sergio Pablos, KLAUS co-stars Rashida Jones, Jason Schwartzman and JK Simmons.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Невероватна прича џиновске крушке (2017)

  недела
  image
  Најбољи пријатељи, слон Себастијан и мачка Миќу, живе у мирном приморском месту Сунцограду. Сви живе среќно док, изненада, омиљени градоначелник Џејби не нестане!...
 • Ранго (2011)

  недела
  image
  Кога еден камелеон кој е домашен миленик и пати од криза на идентитет, доживува незгода во еден стереотипен вестерн град по име Дирт, тој има единствена можност...
 • Ускршњи зека (2017)

  недела
  image
  Макс, мудри градски зец, заробљен је у школи за зечеве, скривеном месту на којем крзнени малишани од породице лукавих лисица крију наважнију од свих драгоцености...
 • Корги: Кралското куче со големо срце (2019)

  недела
  image
  Рекс е мал немирко, но сепак е омиленото куче на британската кралица. Еден ден се губи во Лондон и се наоѓа во друштво на различни раси кучиња кои меѓусебно се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.