рејтинг: 6.7/10

СОДРЖИНА

Покрај тоа што живеат заедно, младата самохрана мајка Асја не контактира со ќерката тинејџерка Вика. Нивната рутина е нарушена кога се влошува здравјето на Вика. Асја мора да дејствува и да стане мајка која очајно ѝ е потребна на Вика.
Мајчинството на Асја секогаш повеќе било тековна битка отколку очигледен инстинкт. Станувањето мајка на многу рана возраст, ја обликувало врската со нејзината ќерка тинејџерка Вика. И покрај тоа што живеат заедно, тие едвај контактираат меѓу себе. Асја е фокусирана на својата работа како медицинска сестра, додека Вика се дружи со пријателите во скејт-паркот. Нивната рутина е нарушена кога нагло се влошува здравјето на Вика. Асја мора да дејствува и да стане мајка која очајно ѝ е потребна на Вика. Излегува дека болеста на Вика е можност да се открие љубовта во едно мало семејство.

Слики

АсјаАсјаАсјаАсјаАсјаАсјаАсјаАсјаАсјаАсјаАсјаАсјаАсјаАсјаАсјаАсјаАсјаАсјаАсја

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Си било еднаш во Баскија (2021)

  image
  Баскија 1985. Лето е и одморите конечно доаѓаат. Маркос и неговите тројца пријатели, Хозе Антонио, Пакито и Тони, нервозно го чекаат надежниот летен распуст од...
 • Војната е завршена (2010)

  image
  После бомбардирањето на Косово во 1999. година, семејството Рахмани со своите три деца емигрираат во Швајцарија. После неколку години живот во новиот дом,...
 • Унутарњи глас љубави (2015)

  image
  Млада Емма Миллер (Даниелле Цхуцхран) наизглед је сретна - живи у топлој обитељи у заједници амиша и најпожељнији момак у заједници (Келлен Боyле) жели је...
 • Пружи ми руку (2013)

  image
  A pregnant teenager flees her abusive mother in search of her father, only to be rejected by her stepmother and forced to survive on the streets until a...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.