poster

Божиќна жеља

A Christmas Wish (2019)

Режисер: Emily Moss Wilson

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 6/10

СОДРЖИНА

У малом граду у Лоуисиани божиќна је традиција да се у парк постави кутија за божиќне жеље. Једне вечери Фаитх убаци своју жељу: да напокон искуси праву љубав. Веќ сљедеќи дан упозна Андреwа који јој се одмах свиди. Но, ускоро се Фаитх почиње питати не вуче ли је њезина жеља заправо према Wyатту, њезином најбољем пријатељу.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Клуб задовољних жена (2018)

  недела
  image
  Славне Оскаровке Џејн Фонда, Дајен Китон, Кендис Берген и Мери Стинберџен ќе нам у новој урнебесно забавној комедији показати како живот у треќој животној доби...
 • Диско (2008)

  недела
  image
  Дидие е 40-годишeн фан на диско музика. Нема работа и сè уште живее со својата мајка. Дидие има син кој не го видел долго време, но мајката на син му не се...
 • Дадилката Мекфи и големата експлозија (2010)

  недела
  image
  Направете место за повеќе забава и урнебесен хаос кога добитничката на „Оскар“ Ема Томпсон ја репризира својата улога на волшебната дадилка Мекфи, оти таа...
 • Злобни девојки (2004)

  недела
  image
  Одгледана во Африка, Кеди мисли дека знае сè за “опстанокот на најсилните“. Но законот на џунглата добива сосема ново значење кога 15-годишната девојка што се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.