СОДРЖИНА

Инспирирана од омилената книга за деца, оваа анимирана комедија се фокусира на град во кој храна паѓа како дожд од небото. Номинирана за Златен глобус.

Слики

Облачно со услови за ќофтињаОблачно со услови за ќофтињаОблачно со услови за ќофтињаОблачно со услови за ќофтињаОблачно со услови за ќофтињаОблачно со услови за ќофтињаОблачно со услови за ќофтињаОблачно со услови за ќофтињаОблачно со услови за ќофтињаОблачно со услови за ќофтиња

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Фантастичниот г. Фокс (2009)

  денес
  image
  Г. и г-ѓа Фокс живеат идиличен живот, но по дванаесет години поминати мирно и домаќински, таквата егзистенција станува премногу за дивите животински инстинкти на...
 • Kung Fu panda (2008)

  денес
  image
  Velika i pomalo lenja panda Po radi u očevoj prodavnici testenina. Velikom obožavatelju kung fua Pou uskoro će se ostvariti snovi kada sudbina umeša svoje prste,...
 • Добриот диносаурус (2015)

  Утре
  image
  Дејството се одвива на измислена Земја во која диносаурусите никогаш не исчезнале, прикажувајќи го Арло, млад апатосаурус, кој се одвојува од своето семејство за...
 • Елита чаробњака (2016)

  Утре
  image
  Siroče postane sledbenik moćnog čarobnjaka i biva uvučen u poveći sukob elite sveta čarobnjaka.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.