poster

Создавањето на филмот „Плус еден"

The Making of Plus One (2010)

Драма, Комедија | Канада, Обединетото Кралство
Режисер: Mary McGuckian
FilmBox Extra RS | недела | 21:00

рејтинг: 5.8/10
Оценка на корисникот: 5/10
(2 гласови)

Содржина

Снимањето се случува во текот на фестивалот во Кан, каде нашиот јунак со својот филм ја исмева опседнатоста со познати личности, што е неизоставен дел од филмската индустрија, што ја составуваат каприци, фестивали, црвени теписи, комерцијала лишена од секоја креативност и уметничко ништавило. Целиот тој гламур е далеку од реалноста и снимањето на независните филмови.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Неспојливи (2017)

  image
  Се работи за тотално различни луѓе кои доаѓаат од два различни света. Дел Скот, доаѓа од опасниот њујоршки кварт Бронкс и очајно се обидува да ги остави своите...
 • KOZJE USI (2017)

  image
  Необична но вешта старица е приморана да се соочи со нејасната иднина откако нејзината држава, фамилија и целиот систем на вредности се уништени. Таа се обидува...
 • Кројач (2020)

  image
  Кога банката се заканува дека ќе му го одземе семејниот кројачки дуќан и кога татко му се разболува, Никос презема акција: со чудесна кројачница на тркала, тој им...
 • Мајстори, мајстори (1980)

  image
  Одлазак чистачице представља идеалну прилику за још једну седељку, наравно, о друштвеном трошку. Док се весеље припрема, амбициозни инспектор открива да је споља...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.