рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 6.5/10
(4 гласови)

Слики

Сончева државаСончева државаСончева државаСончева држава

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Читачот (2008)

  image
  Михаел и двојно постарата Хана се во необична љубовна врска се до оној ден кога Хана ќе исчезне. Филмот зборува за љубовта, злосторството и каењето за цел живот.
 • Волис и Едвард (2005)

  image
  Годината е 1936. На англискиот престол е Едвард 3 (С. Ц. Мур). Тој се вљубува во Волис Симпсон (Џ. Ричардсон), Американка која зад себе има два пропаднати брака....
 • Love Your Name (1984)

  image
 • Приказната за мојата жена (2021)

  image
  Јакоб Стор, морски капетан, се обложува со еден пријател во кафичот во којс едат, дека ќе се ожени со првата девојка која ќе влезе. И влегува Изи.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.