СОДРЖИНА

Волас се одмора од барањето место каде да оди на одмор, но дознава дека му снемало сирење за крекерите. Решението за двата проблема е патување до Месечината, заедно со кучето Громит, бидејќи е општопознато дека Месечината е од сирење.
Првиот краток филм на Ник Парк кој беше и номиниран за „Оскар“. Во „Фантастичен излет“, Волас и неговото софистицирано куче Громит мораат да одлучат каде да одат за годишниот пикник. Со домашно направена ракета и со голем апетит, тие се упатуваат кон Месечината во потрага по сирење. Нивното вкусување на Месечината го нервира локалниот робот чувар. Во авантурите што следат, Земјаните случајно му помагаат на роботот да ги исполни своите соништа.

Сцеарист:
Продуцент: Rob Copeland
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 23 мин

Слики

Волас и Громит: Фантастичен излетВолас и Громит: Фантастичен излетВолас и Громит: Фантастичен излетВолас и Громит: Фантастичен излетВолас и Громит: Фантастичен излетВолас и Громит: Фантастичен излетВолас и Громит: Фантастичен излет

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тинејџерски нинџа желки (2007)

  денес
  image
  Кога на светот му се заканува древно зло, четирите желки тинејџери мора да се здружат повторно и да се смират за да му се спротивстават.
 • Последња фантазија ВИИ: Нова претња (2005)

  денес
  image
  Две су године прошле откако су Клод Страјф, Тифа Локхарт и Берет поразили снаге зла у лику Сефирота, две су године откако рушевине Мидгара остају као подсетник на...
 • Свемирски пси (2010)

  денес
  image
  Ова узбудљива прича прати прва два пса која су лансирана у свемир, кружила око Земље и среќно се вратила куќи. Белка и Стрелка су се упутили на свемирску авантуру...
 • Зајакот Петре (2018)

  денес
  image
  Тврдоглавиот и немирен зајак Петар предизвикува хаос во домот и градината на човекот по име г. Мекгрегор. Сепак, нивното ривалство станува уште пожестоко кога и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.