poster

Свинг парада

Swing Parade of 1946 (1946)

Режисер: Phil Karlson
FilmBox Stars RS | денес | 05:20

рејтинг: 5.2/10

СОДРЖИНА

Керол Лоренс (Гејл Сторм), амбициозна пејачка, заминува во нов ноќен клуб во сопственост на Дени Ворен (Фил Реган), чиј татко Даниел Ворен (Расел Хикс) не ја одобрува работата на клубот и бара Дени да му се придружи во семејниот бизнис. Керол е осомничена дека е судски извршител и е исфрчена од клубот. Чиста случајност ја води до канцеларијата на постариот Ворен и тој ја изнајмува како судски извршител. Таа се враќа, но овој пат ја добива работата како пејачка, па ги одолговлекува врачените налози за извршување. Во улога на келнер се појавуваат „Три битанги“ (Три Стоџес), а Кони Босвел, Луис Џордан, Вил Озборн и Мари Трин се задолжени за музиката и песните, покрај Гејл Сторм во песните „Ох, Бади“ и „Он д Сани Сајд оф д Стрит“.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сатин (2011)

  image
  Пропаднат пејач од Лас Вегас, Џек Сатин, нема пари, нема работа и е во заблуда дека ќе се прослави. Кога е принуден да го напушти Вегас, се пакува во својот стар...
 • Домашна забава 2 (1991)

  image
  Расипан музички продуцент му ги краде парите за колеџ на Кид, Плеј смета дека решение е да направат голема забава со преспивање.
 • Самци (1992)

  image
  Дејството се одвива во алтернативната музичка сцена на Сиетл во раните 90-ти години на минатиот век. „Самци ни прикажува една група од дваесет и кусургодишни луѓе...
 • Љубов и пријателство (2016)

  image
  Филмот се одвива во 1790-тите и во него се работи за убавата млада вдовица леди Сузан Вернон, која дошла во Черчил, на имотот на роднините, каде што е решена да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.