poster

Кажи гласно

Cambio tutto (2020)

комедија | Италија
Режисер: Guido Chiesa
Cinemax 2 | петок | 14:00

рејтинг: 5.5/10
Оценка на корисникот: 8.5/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Џулија, барајќи третман за својот стрес, зема лек кој прави таа да не може да се воздржи кога зборува. Сите понижувања и лутини што ги чувала во текот на годините, експлодираат од неа без контрола и со урнебесни последици.
40-годишната Џулија има интензивна дневна рутина во големиот и стресен град. Секој ден треба да се справува со својот нов и некомпетентен шеф, со нејзиниот осиромашен и бескорисен партнер, со својот син тинејџер, како и со нејзината најдобра пријателка која не ја слуша и продолжува да сонува неверојатни љубовни приказни. Таа има проблеми и со големата тежина, којашто постојано е иста иако таа цело време е на диета! На работ на нервен слом, Џулија одлучува да побара совет од бизарен животен водич. Откако ги пие состојките што ѝ ги препишал, таа одеднаш не може да се воздржи кога зборува. Сите понижувања и лутини што ги чувала во текот на годините, експлодираат од неа без контрола и со урнебесни последици.

Слики

Кажи гласноКажи гласноКажи гласноКажи гласноКажи гласноКажи гласноКажи гласноКажи гласноКажи гласно

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шпијун лављег срца (2020)

  понеделник
  image
  Акциона комедија са Данијем Буном, познатом по комедијама „Породица из ноќне море“ и „Шкртица“ у главној улози. Филм прати Ромена, психолога који је фасциниран...
 • Дете по секоја цена (2018)

  понеделник
  image
  Иронично истраживање озбиљне теме - потешкоќа са којима се сусреќе пар у својим четрдесетим годинама у намери да постану родитељи.
 • Мажи што гледаат во кози (2009)

  понеделник
  image
  Новинар кој се обидува да се изгуби во романтиката на војната откако неговиот брак не успева, добива повеќе отколку што заслужува кога ќе се сретне со агент на...
 • Холмс и Вотсон (2018)

  понеделник
  image
  Легендарниот детектив Шерлок Холмс и неговиот партнер д-р Вотсон се врќаат во овој комичен осврт на книжевната класика. Тие ги користат своите неверојатни умови...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.