рејтинг: 5.2/10
Оценка на корисникот: 8.57/10
(14 гласови)

СОДРЖИНА

Откако Капетан Артемис (Мила Јовович) и нејзиниот тим на елитни војници поминуваат низ портал и се телепортирани во друга димензија, се соочуваат со закана што не ја виделе претходно: огромни, опасни чудовишта со неверојатни моќи.
Зад нашиот свет, има уште еден – свет полн со опасни и моќни чудовишта кои владеат во својот домен со смртоносна суровост. Кога неочекувана песочна бура ги телепортира Капетан Артемис (Мила Јовович) и нејзината единица во нов свет, војниците се шокирани кога откриваат дека оваа непријателска и непозната средина е дом на неверојатно големи и страшни чудовишта кои се имуни на нивните оружја. Во нивната очајничка борба за опстанок, единицата се среќава со мистериозниот Ловец (Тони Џа), чии уникатни вештини му овозможуваат да биде еден чекор пред моќните суштества. Како што Артемис и Ловецот полека градат доверба, таа открива дека тој е дел од тим предводен од Адмиралот (Рон Перлман). Храбрите воини ги соединуваат нивните уникатни способности за да се борат заедно во конечната битка.

Слики

Ловец на чудовиштаЛовец на чудовиштаЛовец на чудовиштаЛовец на чудовиштаЛовец на чудовиштаЛовец на чудовиштаЛовец на чудовишта

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
 • Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница (2008)

  image
  Џек Хантер има состанок со Лиз Џонсон, опетаривец на НСА, која му објаснува дека обелискот со угаритски симболи, кој е во Египет го пронашла д-р Лена Халстром, ги...
 • Џек Хантер и рајската sвезда (2009)

  image
  Џек Хантер добива информација дека "Небесната sвезда" е можеби во Турција. Најдобрата трага му е Амен Антаки, продавач на стари предмети, чиј син, Фауд, бил...
 • Кал освајач (1997)

  image
  Због његовог милосрѓа обожавају га његови потчињени, због његове храбрости и одважности обожава га и прелепа пророчица Зарета. Због свега овога, Кул брзо постаје...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.