рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 6.43/10
(7 гласови)

СОДРЖИНА

Оваа сурова драма за растење се фокусира на Маус, 14-годишно момче кое не сака ништо повеќе освен да биде дел од Полноќната банда, опасна група на моторџии од Балтимор кои владеат со улиците во текот на летото.
Во оваа сурова драма за растење, 14-годишниот Маус (Џахи Ди’Ало Винстон) очајно сака да ѝ се придружи на Полноќната банда, злогласна група на моторџии од Балтимор кои владеат со улиците во текот на летото. Неговиот постар брат Стро, бил нивниот најдобар возач пред неговата трагична смрт – загуба што го обзема Маус исто колку и неговата страст по мотори. Мајката на Маус (Тејона Парис) и неговиот ментор полицаец, детективот Риверс (Вилијам Катлет), работат макотрпно за да му помогнат на харизматичниот тинејџер да го достигне својот потенцијал, но кога водачот на Полноќната банда, Блекс (Мик Мил), го зема момчето под негови закрила, примамливоста на турирање на моторот го одвлекува Маус кон пат што е далеку од правилниот.

Слики

Кралевите на Балтимор

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Алберт Нобс (2011)

  денес
  image
  19 век, Даблин. Алберт Нобс, ексцентричен маж на средни години, работи во хотелот Морисон како келнер. Алберт е вреден и штеди пари за да може еден ден да има...
 • Бунтовниците (2006)

  денес
  image
  Политички трилер, којшто ги открива нашите погледи на тероризмот, како мотивите кои стојат зад овие грозни чинови. Четвроица Американци ќе се здружат за да...
 • Фатална магија (2007)

  денес
  image
  За време на британската турнеја во 1926, Хари Худини започнува страствена афера со медиум кој сака да го изигра познатиот магионачар.
 • Запознајте го Џо Блек (1998)

  денес
  image
  Медиумски могул ѝ е водич на смртта која зазема форма на млад маж за да научи за животот на Земјата и во меѓувреме се вљубува со ќерката на својот водич.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.