СОДРЖИНА

Среќниот дом на далматинците Понго и Перди (и нивните „човечки миленичиња“) е полн со збунетост кога нивните нови кученца се украдени со сите други мали далматинчиња во Лондон. Круела Девил, која сака крзно, е веројатниот осомничен...
Во нивниот мал стан во Лондон, далматинците Понго и Перди и нивните човечки „миленичиња“ Роџер и Анита се премногу радосни поради пристигнувањето на 15 кученца. Но кога Круела де Вил (Глен Клоус), која сака крзно, заедно со нејзините несмасни придружници Џаспер и Хорас ги киднапираат малечките со сите други далматинчиња во Лондон, Понго и Перди мораат да ги организираат животните во градот за да ги спасат. Планот ги води кон возбудлив климакс, преполн со урнебесни мигови, додека кутренцата се обидуваат да ги надмудрат своите киднапери, што доведува до конечна пресметка со Круела! Полн со најголемата и најслатка збирка на кутренца што некогаш се појавила на филм, „101 далматинец“ има и одлична актерска екипа од талентирани луѓе, вклучително и Џеф Даниелс, Џоели Ричардсон и Џоен Плаурајт.

Слики

101 далматинец101 далматинец101 далматинец101 далматинец101 далматинец101 далматинец101 далматинец101 далматинец101 далматинец101 далматинец101 далматинец101 далматинец101 далматинец101 далматинец101 далматинец

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Дружината од шугар крик: Оживување на злосторниците (2005)

  денес
  image
  Долго очекуваниот празник Преображение во Шугар Крик конечно е овде, но утрото започнува многу лошо за некои од жителите. Дружината очекува вечерна прослава, а...
 • Среќниот Том (2009)

  денес
  image
  Мисијата на Среќниот Том е во Дејзи Таун да донесе ред и мир. Кога дознава дека Пат Покер, лидерот на бандитите, е истиот човек кој му ги убил родителите, Том го...
 • Јас сум Дејвид (2003)

  денес
  image
  Дечак бежи из концентрационог логора у Бугарској и креќе на далеко путовање на којем се упознаје са слободом. Слобода је за дванаестогодишњег Дејвида непознат...
 • Прометеј (2012)

  денес
  image
  Оригинална митологија во која еден тим истражувачи открива трага за потеклото на човештвото на Земјата, водејќи ги на патување до најтемните агли на вселената....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.