poster

Мистериите на Хроникл: Како што треба

The Chronicle Mysteries: Recovered (2019)

Режисер: Jason Bourque

рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 7.45/10
(11 гласови)

СОДРЖИНА

Алекс Мекферсон (Алисон Свини) се враќа во малото гратче во Пенсилванија каде што ги поминувала летата како девојче за ја сними следната епизода на нејзиниот крими подкаст, а кој се однесува на исчезнувањето на другарка од детството.
Алекс Мекферсон (Алисон Свини) се враќа во малото гратче во Пенсилванија каде што ги поминувала летата како девојче за ја сними следната епизода на нејзиниот крими подкаст, а кој се однесува на исчезнувањето на другарка од детството 20 години порано. Сепак, откако се здружува со локалниот уредник на весник (Бенџамин Ајрес), кој неволно се согласува да ѝ помогне да ги истражи последните чекори на девојчето, Алекс не само што ја открива шокантната вистина зад исчезнувањето на девојчето, туку открива и дека се работи за убиство старо со децении и како е тоа прикривано.

Слики

Мистериите на Хроникл: Како што треба

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Утеха (2015)

  сабота
  image
  Истражујуќи низ убистава, ФБИ агенти Џо (Јеффреy Деан Морган) и Кетрин (Аббие Цорнисх) збуњени су убицином бизарном методом безболне смрти. Џо доводи у помоќ...
 • Антигона (2019)

  сабота
  image
  Истоимената провокативна и современа адаптација на класичната грчка трагедија од критички признаената режисерка Софи Дераспе ја пресликува приказната за потрагата...
 • Инспектор Торн: Спанко (2010)

  сабота
  image
  Убиец ќе ја избере својата жртва на железничка станица и ќе ја следи до дома. Во исто време, полицијата ќе најде уште една жртва, убиена на ист начин и на истата...
 • Смртоносен меден месец (2010)

  сабота
  image
  Една двојка се венчаат на Хаваите, и се упатуваат на крстарење на меден месец каде што работите одат ужасно во погрешен правец.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.