СОДРЖИНА

Кејти е студентка која ги освојува симпатиите и добива донации од нејзините колеги за време на нејзината битка со ракот. Единствениот проблем е што таа не е навистина болна. Таа глуми дека е болна заради внимание и финансиска добивка.
Умешната танчарка која изгледа како да е родена за сцената, Кејти (Кејси Рол) се покажува еднакво вмешна во повторување на смислената измама, при што ги убедува сите, вклучувајќи ги и оние кои сесрдно собираат пари за неа, дека таа храбро се бори со ракот. Таа веќе е прогласена за локален херој и овековечена како хаштаг, но канцеларијата за стипендии бара од неа да ги приложи автентичните медицински наоди кои ја потврдуваат дијагнозата. Следствено на тоа, нејзината “кула од карти“ започнува да се разнишува додека таа брза да ги собере потребните документи. Дополнително попречување на нејзините махинации преставува постојаното инсистирање на нејзината другарка (Амбер Андерсон) да биде од нејзина страна, а татко ѝ (Мартин Донован) ѝ се заканува дека јавно ќе соопшти дека таа е измамничка.

Слики

Невина лагаНевина лагаНевина лагаНевина лагаНевина лагаНевина лагаНевина лагаНевина лагаНевина лагаНевина лага

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ѓавоље створење (1943)

  денес
  image
  Прича о браќи близанаца доктора, и када један убије другог, који се враќа из мртвих као вампир, уз помоќ свога помоќника...
 • Американска жена (2018)

  денес
  image
  Животот на Деб се менува засекогаш кога нејзината ќерка тинејџерка мистериозно исчезнува. Таа мора да го одгледува својот внук и да се справува со проблемите што...
 • Двобој (2016)

  денес
  image
  Тексас, 1887: Место полно со насилство, митови и легенди. Абрахам Брент (Вуди Харелсон), познат како Пророкот, владее со градот Маунт Хермон како со култ....
 • Самрак: Млада месечина (2009)

  денес
  image
  Едвард ја напушта Бела по нападот во кој речиси го губи животот. Во својата депресија, влегува во уште една тешка врска, овој пат со блискиот пријател, Џејкоб Блек.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.