СОДРЖИНА

Во акцискиот филм „Гундала“, најпознатиот индонезиски суперхерој од стриповите и неговото алтер его Санкака, влегуваат во филмскиот универзум за да се борат со расипаниот криминален шеф Пенгкор и неговиот злобен тим на убијци сираци.
Во овој акциски филм од сценаристот и режисер Џоко Анвар, најпознатиот индонезиски суперхерој од стриповите и неговото алтер его Санкака, влегуваат во филмскиот универзум за да се борат со расипаниот криминален шеф Пенгкор и неговиот злобен тим на убијци сираци. Санкака живее на улица откако го оставиле родителите. Живеејќи тежок живот, Санкака преживува мислејќи само на себе и на својата безбедност. Кога криминалот во градот се влошува и неправдата дивее низ земјата, Санкака мора да одлучи дали ќе продолжи да го игнорира светот и да живее само за себе, или ќе се издигне и ќе стане херој на угнетуваните.

Слики

ГундалаГундалаГундалаГундалаГундалаГундалаГундала

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Јас, легенда (2007)

  image
  Након биолошког рата, Роберт Невил (Вил Смит) је последње људско биќе које живи на Земљи, али он није сам. “Моје име је Роберт Невил. Ја сам преживео и сада живим...
 • Хирокин (2012)

  image
  Хиркоин е самурај на постапокалиптичниот период, кој е натеран на тежок избор. Мора да избере дали ќе ги одмазди убиствата на сопругата и детето или ќе помогне во...
 • Спајдермен 3 (2007)

  image
  У Спајдермену™ 3, заснованом на чувеном Марвеловом стрип серијалу Питер Паркер је коначно успео да постигне равнотежу измеѓу своје љубави према Мери Џејн и својих...
 • Играч број 1 (2018)

  image
  Кога умира создавачот на еден виртуелен свет, наречен Оазис, тој му остава огромно богатство на првиот човек што ќе го најде дигиталното изненадување што го скрил...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.