poster

Стара гарда

The Old Guard (2020)

Режисер: Gina Prince-Bythewood


рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Led by a warrior named Andy (Charlize Theron), a covert group of tight-knit mercenaries with a mysterious inability to die have fought to protect the mortal world for centuries. But when the team is recruited to take on an emergency mission and their extraordinary abilities are suddenly exposed, it's up to Andy and Nile (Kiki Layne), the newest soldier to join their ranks, to help the group eliminate the threat of those who seek to replicate and monetize their power by any means necessary.

Слики

Стара гарда

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ван Хелсинг (2004)

  image
  Во Трансилванија, во 19 век, ловецот на чудовишта Абрахам Ван Хелсинг, го лови бесмртниот гроф Дракула и други зли сили и при тоа му помага Ана Валериус.
 • Томб Рајдер (2018)

  image
  Лара Крофт (Алиша Викандер), жестоката самостојна ќерка на ексцентричен авантурист кој исчезнува кога таа е одвај тинејџерка, оди над своите можности кога го...
 • Лара Крофт: Ограбувачка на гробови (2001)

  image
  Базиран на популарната видеоигра, филмот ги прикажува авантурите на Лара Крофт (Анџелина Џоли), која патува на егзотични дестинации во потрага по богатства и...
 • Враќање на мумијата (2001)

  image
  Едно древно зло се ослободува кога проколнатата мумија повторно оживува со уште поголема моќ. Сега Рик и неговата жена Евелин тргнуваат во смел обид да го спасат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.