СОДРЖИНА

За Оскара® вишеструко номиновани Итан Хоук у првом правом биографском филму о Николи Тесли, генију и највеќем научнику са ових простора.
Животна прича човека који је, како кажу “измислио 20. век“, хронолошки ќе пратити Теслине америчке године, низање његових кључних откриќа и сукоб с Томасом Алвом Едисоном.

Слики

ТеслаТеслаТеслаТеслаТеслаТеслаТеслаТеслаТеслаТеслаТеслаТеслаТеслаТеслаТеслаТеслаТеслаТеслаТесла

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лав (2016)

  image
  Петгодишниот Сару се губи во возот што го носи илјадници километри низ Индија, далеку од домот и семејството. Тој мора да научи да преживува сам во Калкута, пред...
 • Ние децата од железничката станица ЗОО: приказната за Кристијане Ф. (1981)

  image
  Кога 13-годишната Кристијане влегува во диско сцената во Берлин доцните 1970-ти, нејзиниот живот целосно се менува. Нејзините нови пријатели земаат ЛСД и хероин и...
 • Богови и чудовишта (1998)

  image
  Биографска драма за последните денови на големиот британски режисер, Џејмс Вејл, креаторот на хорор класиката „Франкенштајн. Филмот има освоено Оскар за најдобро...
 • Украдени години (1999)

  image
  Сузана е депресивна и не знае што да прави откако завршува средно училиште во доцните 1960-ти. Обидот за самубиство ја носи во менталната институција „Клејмор“...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.