poster

Јакари и величественото перо

Yakari, le film (2020)

анимација, авантуристички, семејни, вестерни | Белгија, Франција, Германија
Режисер: Toby Genkel, Xavier Giacometti

Каде да се погледне
Во кината од 14.1.21
Cineplexx
рејтинг: 6.8/10

СОДРЖИНА

На тоа патување тој за прв пат е потполно сам далеку од дома, го посетува тотемот на Големиот Орел кој го дарува со величественото перо, како и со неверојатна вештина – да разговара со животните.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сунѓерот Боб (2004)

  денес
  image
  Се подготвува неволја во Бикини Ботом. Некој ја украл круната на кралот Нептун, а изгледа виновникот е г. Крабс, шефот на Сунѓерот Боб. Но, Сунѓерот Боб смета...
 • Заплеткана (2010)

  Утре
  image
  Шармантниот бандит Флин се крие во една мистериозна кула и станува заложник на Рапунзел, прекрасна и агресивна тинејџерка со руса коса долга 21 метар. Двајцата...
 • Хотел Трансилванија (2012)

  Утре
  image
  Добре дојдовте во „Хотел Трансилванија, раскошното одморалиште на Дракула каде што чудовиштата и нивните семејства можат спокојно да се одморат и да бидат...
 • Фрка (2019)

  Утре
  image
  Otkako je bio štene, Frka živi lagodnim životom. Živi u velikoj vili, jede sočne odreske, spava na najfinijoj posteljini i živi životom o kakvom pas može samo da...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.