СОДРЖИНА

Во Алабама во 1960-тите, едно афроамериканско сираче се соочува со конференција на злобни вештерки додека живее во хотел со баба му. Храбриот и комичен судир се случува откако Врховната Висока Вештерка го претвора во глушец.
Преосмислувајќи ја прекрасната приказна на Роалд Дал за современата публика, визуелно иновативниот филм на Роберт Земекис, „Вештерки“, ја раскажува мрачно комичната и срцепарателна приказна за младото сираче (Џахриз Бруно) кое во 1967 г. оди да живее со неговата сакана баба (Октавија Спенсер) во градот Демополис во рурална Алабама. Момчето и баба му се соочуваат со лажно гламурозните, но навистина злобни вештерки, па бабата го префрлува нашиот млад херој во еден крајбрежен ресорт. За жал, тие пристигнууваат истовремен кога Врховната Висока Вештерка (Ен Хатавеј) тајно ги собира другите вештерки од целиот свет за да го оствари својот смртоносен план.

Слики

ВештеркиВештеркиВештеркиВештеркиВештеркиВештеркиВештеркиВештерки

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Долина Богова (2019)

  четврток
  image
  'Долина богова' спаја три одвојене радње како би створила епску фантастичну причу. Разведени писац Џон Икас (Џош Хартнет) ангажован је како би написао биографију...
 • Музеј чудеса (2017)

  четврток
  image
  Бен и Роуз су деца из две различите ере која потајно чезну за другачијим животом. Бен чезне за оцем којег никада није познавао, док Роуз сања о мистериозној...
 • Декамерон: Територијата на Девиците (2007)

  четврток
  image
  Филмот ги прикажува љубовните јадови на младите Фиренчани во италијанскиот селски крај додека чумата го пустоши нивниот град.
 • На отворено (2019)

  петок
  image
  Филмот се одвива во Шпанија во 1946 година и ни ја раскажува трогателната приказна за пријателство меѓу момче кое патува низ пустината за да избега од надзорникот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.