poster

Млијечни зуби

Babyteeth (2019)

комедија, драма | Австралија
Режисер: Shannon Murphy

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.1/10

СОДРЖИНА

When seriously ill teenager Milla falls madly in love with smalltime drug dealer Moses, it's her parents' worst nightmare. But as Milla's first brush with love brings her a new lust for life, things get messy and traditional morals go out the window. Milla soon shows everyone in her orbit - her parents, Moses, a sensitive music teacher, a budding child violinist, and a disarmingly honest pregnant neighbour - how to live like you have nothing to lose. What might have been a disaster for the Finlay family instead leads to letting go and finding grace in the glorious chaos of life. Babyteeth joyously explores how good it is not to be dead yet and how far we will go for love.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Муволовка (2011)

  денес
  image
  Трип Кенеди (Патрик Демси), по малку нестабилен, оди во банка да изврши уплата пред самото затворање. Одеднаш, во банката ќе влезат две различни банди за да ја...
 • Рокер (2008)

  денес
  image
  „РОКЕРОТ, викан Роберт „Риба Фишмен бил тапанар во бенд со тапирани коси од осумдесеттите. Тој го има живеено рокенрол сонот... додека не е избркан од групата. По...
 • Дадилката Мекфи и големата експлозија (2010)

  денес
  image
  Направете место за повеќе забава и урнебесен хаос кога добитничката на „Оскар“ Ема Томпсон ја репризира својата улога на волшебната дадилка Мекфи, оти таа...
 • Под тосканското сонце (2003)

  денес
  image
  Франсес Мејес (Дајен Лејн) е 35-годишна писателка од Сан Франциско, чиј совршен живот неочекувано се менува. Нејзиниот скорешен развод предизвикува писателска...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.