рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 8.7/10
(7 гласови)

СОДРЖИНА

Антоанет (Лоре Калами), наставничка во училиште, се радува на одамна испланираниот летен одмор со нејзиниот таен љубовник Владимир (Бенџамин Лаверн), татко на нејзин ученик. Кога таа дознава дека Владимир не може да дојде зашто неговата жена организирала ненадејно патување до Националниот парк Севен со нивната ќерка и магаре да им го носи товарот, Антоанет одлучува да ги следи, сама, со Патрик, едноставно тврдоглаво магаре.

Слики

Магарето, љубовникот и јасМагарето, љубовникот и јасМагарето, љубовникот и јасМагарето, љубовникот и јас

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Писма за Јулија (2010)

  image
  Едноставната идеја за романтичната љубов може да ги натера луѓето да ја испитаат нејзината одржливост, разумност, како и храброста која е потребна за да не се...
 • Робин и Маријана (1976)

  image
  Након Крсташког рата, Робин Худ и Мали Џон се враќају у Шервудску шуму, где их чекају припадници њихове старе банде, која је крала богатима, како би давала...
 • Свадбата на мојот најдобар пријател (1997)

  image
  Џулија Робертс блиста у улози Џулс Потер која читавог живота бежи од озбиљног везивања али изненада схвата да је заљубљена у свог најбољег пријатеља Мајкла: Само...
 • Девојката од Џерси (2004)

  image
  Романтична комична драма со Бен Афлек и Лив Тајлер за млад човек кој многу научува за животот и љубовта пред да му се случи лична трагедија.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.