рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 6/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Деветмина луѓе ангажирани за преведување на омиленото продолжение, последно во низа од многу популарна трилогија, затворени во луксузен бункер. Кога првите десет страници од ракописот ќе се појават на интернет, работата од соништата станува ноќна мора – крадецот е еден од нив, а издавачот е спремен на се да открие кој е тој... или можеби таа.

Слики

ПреведувачиПреведувачиПреведувачиПреведувачиПреведувачиПреведувачиПреведувачиПреведувачи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Експлозија (2021)

  image
  На еден париски паркинг, експертот за бомби Соња, се наоѓа заробена со нејзиното синче и со ќерката на нејзиното момче Фред, во кола во која има антитенковска...
 • Дневник 64 (2018)

  image
  Два радника проналазе три мумифицирана трупла у старом стану у Копенхагену. Они сједе око стола, а четврто мјесто је празно. Царл Мøрцк и његов помоќник Ассад...
 • Лавиринт (2002)

  image
  Лавиринт је савремени трилер смештен у данашњем Београду, на локацијама Калемегданске тврѓаве. Тајне из прошлости града на ушќу Саве у Дунав и тајанствене...
 • Абецеден убиец (2008)

  image
  Засновано на вистинита приказна за убиецот со иницијали во Рочестер, Њујорк.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.