UWE BOLL

Режисер:

 1. 6. Blubberella (2011), филм
 2. 9. Rampage (2009), филм

Сцеарист:

 1. ...
  (screenplay)
 2. 3. Blubberella (2011), филм
 3. 4. Rampage (2009), филм

Актерот:

 1. ...
  Self
 2. ...
  Boat Owner Henning
 3. ...
  Andy the Producer
 4. 4. Blubberella (2011), филм
  ...
  Hitler
 5. 5. Хеклер (2007), филм
  ...
  Himself

Продуцент:

 1. 1. Виy (2014), филм
  ...
  co-executive producer
 2. ...
  executive producer
 3. ...
  co-executive producer
 4. ...
  executive producer
 5. ...
  executive producer
 6. ...
  co-producer
 7. 8. Blubberella (2011), филм
 8. 10. Rampage (2009), филм
 9. ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.