ROGER JEAN NSENGIYUMVA

Актерот:

 1. 1. Africa United (2010), филм
 2. 2. Sixteen (2013), филм
 3. ...
  Rog
 4. 4. Вејл (2018), филм
  ...
  Rondo
 5. 5. Informer (2018), серија
  ...
  Dadir Hassan
 6. 6. You Don't Know Me (2021), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.