RODRIGO GARCÍA

Актерот:

 1. ...
  Crito
 2. 2. Utopija (2003), филм
  ...
  Cholo
 3. 3. Tattoo (2013), филм
 4. 4. Curral (2021), филм

Режисер:

 1. 1. Сопранови (1999), серија
 2. 4. Циркус (2003), серија
 3. 8. Tell Me You Love Me (2007), серија
 4. 9. Патници (2008), филм
 5. 10. На терапија (2008), серија
 6. 13. Афера (2014), серија
 7. 15. Др. Бул (2016), серија
 8. 19. Santa Evita (2022), серија

Сцеарист:

 1. ...
  (developer)
 2. ...
  (screenplay by)

Продуцент:

 1. ...
  executive producer
 2. ...
  executive producer
 3. ...
  executive producer
 4. 4. Одлазак (2017), филм
  ...
  executive producer

Автор:

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.