R. BRUCE ELLIOTT

Актерот:

 1. ...
  Info Technician
 2. 2. Потера (1994), филм
  ...
  Frank Smuntz
 3. ...
  Richard Moore
 4. 4. Finding North (1998), филм
  ...
  Tokuhei
 5. 5. Кероро (2004), серија
  ...
  The Narrator
 6. 6. Fairy Tail (2009), серија
  ...
  Makarov
 7. ...
  Additonal Voices

Глас:

 1. ...
  Tokuhei
 2. 8. Future Diary (2011), серија
 3. ...
  The Force
 4. 10. Valentine (2017), филм
  ...
  Syamsul
 5. 11. Human Lost (2019), филм
  ...
  Shige

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.