MICHAEL CRICHTON

Режисер:

 1. 5. Кома (1978), филм

Сцеарист:

 1. ...
  (based on characters created by)
 2. ...
  (uncredited)
 3. 3. Вестворлд (2016), серија
 4. ...
  (based on the characters created by)
 5. ...
  (novel)
 6. ...
  (characters)
 7. ...
  (novel)
 8. 9. Сфера (1998), филм
  ...
  (novel)
 9. ...
  (novel)
 10. 11. Торнадо (1996), филм
 11. 12. Конго (1995), филм
 12. ...
  (novel)
 13. ...
  (novel)
 14. ...
  (novel)
 15. 17. Кома (1978), филм
  ...
  (screenplay)
 16. ...
  (screenplay by)
 17. ...
  (novel)

Продуцент:

 1. 2. Сфера (1998), филм
 2. 3. Торнадо (1996), филм

Автор:

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.