LOJZE ROZMAN

Актерот:

 1. ...
  Lucijan
 2. 2. Akcija (1960), филм
  ...
  Ciril
 3. ...
  Dane
 4. ...
  Vuk
 5. ...
  Francijev otac
 6. ...
  Ivan
 7. ...
  Gaspar Alapic
 8. ...
  Simonov oce

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.