JOHN BOORMAN

Режисер:

 1. 5. Зардоз (1974), филм
 2. 11. Рангун (1995), филм
 3. 12. General (1998), филм

Сцеарист:

 1. ...
  (additional dialogue) (uncredited)
 2. 2. Зардоз (1974), филм
 3. ...
  (screenplay)
 4. 6. General (1998), филм
 5. ...
  (screenplay)

Продуцент:

 1. 4. Анѓео (1982), филм
  ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.