JEFF FRANKLIN

Актерот:

 1. ...
  Hotel Clerk

Режисер:

 1. 1. Пуна куќа (1987), серија

Сцеарист:

 1. ...
  (story)
 2. 2. Пуна куќа (1987), серија
  ...
  (created by)
 3. ...
  (created by)

Продуцент:

 1. ...
  associate producer / producer
 2. 2. The In Crowd (1988), филм
  ...
  executive producer
 3. ...
  executive producer
 4. 4. Каспер (1995), филм
  ...
  co-producer
 5. ...
  executiveproducer/producer
 6. ...
  executive producer
 7. ...
  executive producer
 8. ...
  executive producer
 9. ...
  executive producer
 10. ...
  executive producer
 11. ...
  executiveproducer/producer
 12. ...
  executive producer

Автор:

 1. 1. Пуна куќа (1987), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.