EVAN HUNTER

Актерот:

 1. ...
  Self (archive footage)

Сцеарист:

 1. ...
  (novel)
 2. 3. Птице (1963), филм
  ...
  (screenplay by)
 3. ...
  (novel)
 4. 5. Колумбо (1971), серија
  ...
  (story by)
 5. ...
  (novel)

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.