DONALD P. BELLISARIO

Актерот:

 1. ...
  Self

Режисер:

 1. 2. Магнум (1980), серија
 2. 3. Airwolf (1984), серија
 3. 6. НЦИС (2003), серија

Сцеарист:

 1. 2. Магнум (1980), серија
  ...
  (created by)
 2. 3. Airwolf (1984), серија
  ...
  (created by)
 3. ...
  (created by)
 4. 5. НЦИС (2003), серија
  ...
  (created by)
 5. 6. Магнум П.И (2018), серија

Автор:

 1. 1. Магнум (1980), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.