CHRIS MORGAN

Сцеарист:

 1. ...
  (screenplayby)
 2. ...
  (story by)
 3. ...
  (screenplay)
 4. 9. Баран (2008), филм
  ...
  (screenplay)
 5. 11. Мобилни (2004), филм
  ...
  (screenplay)

Автор:

Актерот:

 1. ...
  Self - Wildlife expert
 2. ...
  Self - Host and Narrator
 3. ...
  Matt
 4. ...
  Self - Host and Narrator

Продуцент:

 1. 3. Мумија (2017), филм
 2. ...
  executive producer
 3. ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.