BERTRAND TAVERNIER

Актерот:

 1. ...
  Self
 2. ...
  Self

Режисер:

 1. 9. Beatricin žar (1987), филм
 2. 11. Čeznem za ocem (1990), филм
 3. 12. Л.627 (1992), филм

Сцеарист:

 1. 9. Л.627 (1992), филм
 2. ...
  (screenplay)
 3. ...
  (writer)
 4. ...
  (screenplay)

Продуцент:

 1. ...
  co-producer

Глас:

 1. ...
  Young Man / Narrator

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.