BERNARD MCEVEETY

Режисер:

  1. 1. Death Valley Days (1952), серија
  2. 3. The Virginian (1962), серија
  3. 5. Cimarron Strip (1967), серија
  4. 9. Planet of the Apes (1974), серија
  5. 11. The Dukes of Hazzard (1979), серија
  6. 12. The Fall Guy (1981), серија
  7. 13. Најт рајдер (1982), серија
  8. 14. Airwolf (1984), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.