Linda Moretti

actor

Роденден: 1921

Умре: 2005

Актерот:

 1. ...
  Client of Grocery
 2. ...
  Matilde
 3. 3. Viva Italia! (1977), филм
  ...
  Una componente del cordoglio funebre (segment
 4. ...
  Carmela
 5. ...
  Sisina
 6. 7. Поштар (1994), филм
  ...
  Donna Rosa
 7. ...
  Vecchina sorda
 8. ...
  Donna Carmela
 9. ...
  Nonna

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.