Christopher Misiano

actor

Photo: © sky.de

Режисер:

 1. 1. Ред и закон (1990), серија
 2. 2. УЦ (1994), филм
 3. 6. Тревkи (2005), серија
 4. 7. Хероји (2006), серија
 5. 8. Шарк (2006), серија
 6. 10. Фринџ (2008), серија
 7. 11. На терапија (2008), серија
 8. 12. Добра жена (2009), серија
 9. 15. Пан Ам (2011), серија
 10. 16. Освета (2011), серија
 11. 19. Американци (2013), серија
 12. 20. Љубовници (2013), серија
 13. 21. Менхетн (2014), серија
 14. 23. Шифра црно (2015), серија
 15. 25. Феномен (2019), серија
 16. 26. Портланд (2019), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.