Boris Miholjević

actor

Photo: HRT screenshot

Роденден: 1938

Актерот:

 1. ...
  Policijski inspektor II
 2. 3. Фишкал (1970), серија
  ...
  Laca
 3. 4. Новинар (1979), филм
  ...
  Janic
 4. ...
  Modni kreator
 5. ...
  Mario Stipić
 6. ...
  Dr. Lucic
 7. ...
  Dr. Lucic
 8. ...
  Inspektor
 9. ...
  Antoaneta
 10. 16. Обични људи (2006), серија
  ...
  Agent Drago
 11. ...
  Dragoljub Salata
 12. ...
  Krasnic (segment
 13. 19. Ф20 (2018), филм
  ...
  Zdenko

Глас:

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.