Michael McGuire

actor

Роденден: 1934

Актерот:

 1. 1. Where's Poppa? (1970), филм
  ...
  Army Lawyer
 2. ...
  Lt. Hanson
 3. ...
  Gandil
 4. ...
  Sheriff Glover
 5. 5. Remington Steele (1982), серија
  ...
  Fresco Zapata
 6. 6. Bird (1988), филм
  ...
  Brewster
 7. ...
  Sherwin Bash

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.