Geraldine McEwan

actor

Роденден: 1932

Умре: 2015

Актерот:

 1. ...
  Alice
 2. ...
  Mortianna
 3. 3. Титус (1999), филм
  ...
  Nurse
 4. ...
  Miss Scattergoods
 5. ...
  Holofernia
 6. ...
  Sister Bridget
 7. ...
  Lady Southdown
 8. ...
  Miss Marple
 9. ...
  Janet

Глас:

 1. ...
  Miss Thripp
 2. ...
  Miss Thripp

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.