Patrick McDade

actor

Пол: M

Роденден: 1951-09-11

Биографија
Patrick McDade was born on September 11, 1951 in Philadelphia, Pennsylvania, USA. He is an actor and executive.

Актерот:

 1. ...
  The Turk
 2. ...
  Captain Allen
 3. ...
  Father O'Grady
 4. ...
  Tiffany's Father
 5. ...
  Bar Owner
 6. ...
  Glen Carroll

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.