Silvana Armenulić

actor

Роденден: 1939

Умре: 1976

Актерот:

  1. ...
    Pevacica Rada
  2. ...
    Pjevacica Seka

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.