Loes Luca

actor

Роденден: 1953

Актерот:

 1. ...
  Moeder Dikke Willie
 2. 3. Маратон (2012), филм
  ...
  Hannie
 3. ...
  Loes

Глас:

 1. 1. Минус (2001), филм
  ...
  Tante Moortje
 2. ...
  Isadora Paradijsvogel

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.