H.P. Lovecraft

actor

Роденден: 1890

Умре: 1937

Сцеарист:

 1. ...
  (and a story
 2. ...
  (inspiration) (uncredited)
 3. ...
  (inspiration) (uncredited)
 4. ...
  (story "The Case of Charles Dexter Ward")
 5. 8. Дагон (2001), филм
  ...
  (inspired by the works of) (uncredited)
 6. ...
  (inspired by the works of) (uncredited)
 7. ...
  (based on the short story "The Colour out of Space
 8. 13. Castle Freak (2020), филм
  ...
  (Writer)

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.