Davor Antolić

actor

Роденден: 1934

Умре: 2004

Актерот:

 1. ...
  Pomoćnik mašinovođe
 2. 2. Козара (1962), филм
  ...
  Joja
 3. ...
  Djak
 4. ...
  Ilija
 5. ...
  Mali
 6. ...
  Rod
 7. ...
  Macor
 8. ...
  Paddy
 9. ...
  Aga
 10. ...
  Aga
 11. 13. Протува (1973), филм
  ...
  Rooster
 12. ...
  Ilegalac, vodja lazne patrole
 13. 15. Сутон (1982), филм
  ...
  Driver

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.