Dragi Kostovski

actor

Роденден: 1930

Умре: 1980

Актерот:

 1. ...
  Cilka
 2. ...
  Kiril Nacev
 3. 6. Мементо (1967), филм
  ...
  Dr. Mark
 4. ...
  Nikola Karev
 5. ...
  Rihter
 6. 11. Pokoj, rci, jad (1975), филм
 7. 12. Пресуда (1977), филм
  ...
  Asparuh Savov

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.