Andrzej Konic

actor

Роденден: 1926

Умре: 2010

Актерот:

 1. ...
  Skirwoillo
 2. 2. Wojna domowa (1965), серија
  ...
  Director in TV
 3. 3. Wielka wsypa (1992), филм
 4. 4. Szwadron (1992), филм
  ...
  General

Режисер:

 1. 2. Czarne chmury (1973), серија
 2. 3. Życie na gorąco (1979), серија
 3. 4. Pogranicze w ogniu (1991), серија

Сцеарист:

 1. 1. Pogranicze w ogniu (1991), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.