Ildiko Kemeny

actor

Продуцент:

 1. ...
  producer(UK)
 2. 3. Karaula (2006), филм
  ...
  co-producer
 3. ...
  production executive: Pioneer Pictures
 4. 5. Бел Ами (2012), филм
  ...
  associate producer: Hungary
 5. 6. Тајно (2013), филм
  ...
  production executive: Hungary, Pioneer Pictures
 6. ...
  co-producer
 7. 8. Не диши (2016), филм
  ...
  co-producer: Pioneer Stillking
 8. ...
  co-producer
 9. 10. Мегре (2016), серија
  ...
  co-producer
 10. ...
  executive producer
 11. ...
  co-producer
 12. ...
  co-producer
 13. ...
  co-producer
 14. ...
  co-producer: Hungary
 15. 16. Колет (2018), филм
  ...
  co-producer
 16. 17. Врба (2019), филм
  ...
  co-producer
 17. ...
  co-producer: Pioneer Stillking Films
 18. ...
  co-producer
 19. 20. Краљ (2019), филм
  ...
  co-producer
 20. ...
  co-producer
 21. 22. Дина (2021), филм
  ...
  co-producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.