Elodie Keene

Роденден: 1949

Режисер:

 1. 4. Чари (1998), серија
 2. 6. For the People (2002), серија
 3. 7. Режи ме (2003), серија
 4. 8. Медијум (2005), серија
 5. 10. Живот (2007), серија
 6. 11. Менталист (2008), серија
 7. 12. Гли (2009), серија
 8. 13. Куќа лутака (2009), серија
 9. 17. Игра лажи (2011), серија
 10. 20. Доктор Раш (2014), серија
 11. 21. Шкорпион (2014), серија
 12. 26. 96 сати (2017), серија
 13. 28. Династија (2017), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.