Michael Kanin

actor

Роденден: 1910

Умре: 1993

Сцеарист:

 1. ...
  (screenplay)
 2. 5. The Outrage (1964), филм
  ...
  (screenplay)

Продуцент:

 1. 2. The Outrage (1964), филм
  ...
  associate producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.